Co dělat, když máte pojistnou událost?
NECHTE MÍSTO OHLEDAT
Byla-li škoda způsobena požárem nebo máte-li podezření ze spáchání trestného činu (např. krádež, vandalismus), je potřeba přivolat policii (158) nebo hasiče (150).
ŠKODU VYFOŤTE
Pořiďte fotodokumentaci poškozených věcí. Vyfoťte jak celkový pohled na poškozené věci (nemovitost, movité předměty), tak i detaily poškozených částí. Zároveň poškozené věci nelikvidujte a ponechte k případné prohlídce.
ZABEZPEČTE MAJETEK
Provizorně zabezpečte majetek, aby se škoda nezvětšovala. Např. při poškození střešní krytiny dočasně zajistěte, aby do objektu nezatékalo. Začněte uklízet a sušit.
SEPIŠTE POŠKOZENÉ VĚCI A PŘIPRAVTE SI K NIM PODKLADY
Připravte si soupis poškozených či odcizených věcí s uvedením pořizovací ceny a stáří. Pokud máte, najděte k poškozeným věcem pořizovací doklady.
U poškozených staveb sepište rozměry poškozených stavebních součástí včetně druhu materiálu (např. rozměry místností včetně jejich výšky, druh malby; délku a druh materiálu poškozených okapů; plochu a typ poškozené střešní krytiny, případně počet poškozených střešních tašek; uveďte případný vnitřní či venkovní obklad stěn – materiál, rozměry, počet kusů atp.).
ODHADNĚTE ŠKODU
Alespoň přibližně odhadněte celkovou škodu.
NAHLASTE ŠKODU NA POJIŠŤOVNU
Neprodleně ohlaste škodu na pojišťovnu, u které jste pojištění. Pokud je zrovna víkend, počkejte klidně na pondělí, kdy nám můžete zavolat a my s Vámi Vaší pojistnou událost vyřešíme. Nehrozí Vám riziko z prodlení.
- Číslo pojistné smlouvy.
- Místo a datum vzniku škody
- Příčinu škody (popis škodního děje)
- Identifikační údaje pojištěného
- Kontaktní údaje případných svědků
- Předpokládanou výši škody
HLÁŠENÍ POJISTNÝCH UDÁLOSTÍ
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ